تبلیغات
امام مهدی علیه السلام - توقیع مبارک 1
آپلود , آپلود عكس , آپلود سنتر , آپلود فایل , آپلود دائمی
صلوات جهت سلامتی و فرج حضرت صاحب الزمان:


» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

 

توقیع مبارک از ناحیه مقدسه به افتخار محمد بن عثمان(رضوان الله علیه)

مقام مقدس امام عصر روحی له الفداء، طی این توقیع مبارک، به وسیله جناب محمدبن عثمان که ازنواب خاص حضرت در زمان غیبت صغری است، در پاسخ به مسائلی که برخی از شیعیان نموده اند، چنین فرموده اند:

اما اینکه در مورد نماز خواندن هنگام طلوع و غروب آفتاب سؤال کرده ای.

- پس اگر چنان باشد که می گویند آفتاب در میان دو شاخ شیطان طلوع و غروب می نماید،  پس بدین ترتیب برای شکست دادن شیطان و بینی او را به خاک مالیدن، هیچ چیز بهتر از نماز نیست. پس نمازبخوان و بینی شیطان را به خاک بمال.

درباره اموالی که برای ما وقف می کنند، سؤال کرده بودی؟

- در این مورد اگر صاحب ملک، آن را تحویل و به تصرف وقف داده باشد، دیگر نمیتواند در آن تصرف کند و برای او بازگشتی نیست، چه محتاج باشد یا نباشد، ولی اگر تسلیم نکرده است اختیار او باقی است و می تواند در آن ملک تصرف نماید.

درمورد اموال ما سؤال کرده بودی که آیا می شود در آن تصرف نمود و آن را حلال دانست؟

- اگر کسی بدون اجازه ما در این گونه اموال تصرف کند، ملعون است و ما در روز قیامت دشمن او خواهیم بود، همان گونه که پیامبر بزرگ صل الله علیه واله می فرماید:  هر کس اموال عترت مرا که خداوند تصرف در آن را بدون اجازه آنها حرام فرموده است، حلال بداند، مورد لعن من و همه انبیاء می باشد(دور از رحمت الهی است).  و هر کس به ما ظلم کند در زمره ستمکاران و مورد لعنت خداوندی است، چنان که خداوند می فرماید: آگاه باشید که ستمگران مشمول لعنت ما هستند.

در مورد سؤال از بچه ای که یک بار ختنه شده ولی پس از آن در موضع ختنه پوست روئیده باشد آیا برای بار دوم ختنه لازم است یا خیر؟

- بلی، واجب است برای بار دیگر نیز ختنه کنند، زیرا زمینی که شخص ختنه نشده بر آن بول (ادرار) می کند تا چهل روز به درگاه خداوند بزرگ ناله و شکایت می کند.

و پاسخ اینکه آیا نماز نمازگزاری که آتش، عکس و چراغ در جلوی او باشد صحیح است یا خیر؟

- اگر اجداد و نیاکان نمازگزار از بت پرستان و آتش پرستان نباشند نماز او صحیح است، ولی در صورتی که پدران و مادرانشان بت پرست و آتش پرست بوده اند، نماز در حالی که آتش ، عکس و چراغ در پیش روی آنان باشد جایز نیست. (ممکن است با یاد گذشتگان و روش آنها دست از توحید و خداپرستی بردارند)...

تحفه امام مهدی ص ۶۵

گردآوری از محمد خادمی شیرازی
ن : قدای مولا
ت : پنجشنبه 1389/03/20
 
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.