تبلیغات
امام مهدی علیه السلام - نعمت
آپلود , آپلود عكس , آپلود سنتر , آپلود فایل , آپلود دائمی
صلوات جهت سلامتی و فرج حضرت صاحب الزمان:


» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

 

بسم الله الرحمن الرحیم

نعمت در لغت به معنای روزی، مال، بخشش ، نیکی، احسان، شادمانی، لذت و توانگری است.  هر یک از ما در نمازهای شبانه روزی خود بارها می گوییم:

صراط الذین انعمت علیهمخدایا مرا به راه کسانی که بدانان نعمت داده ای هدایت کن.

به راستی خداوند به چه کسانی نعمت داده است و راه آنان چه ویژگی هایی دارد؟  خداوند متعال در آیه ۶۹ سوره نساء به این پرسش پاسخ داده است.

وَمَنْ یطِعِ اللَّهَ وَالرَّسُولَ فَأُولَئِكَ مَعَ الَّذِینَ أَنْعَمَ اللَّهُ عَلَیهِمْ مِنَ النَّبِیینَ وَالصِّدِّیقِینَ وَالشُّهَدَاءِ وَالصَّالِحِینَ وَحَسُنَ أُولَئِكَ رَفِیقًا«69»

و کسانی که از خدا و پیامبر اطاعت کنند در زمره کسانی خواهند بود که خدا بدیشان نعمت داده (یعنی) با پیامبران، صدیقان، شهیدان و صالحان اند و آنان چه خوب دوستان و همدمانی (برای هم) هستند.

بدین ترتیب خداوند در این آیه آنان را که مشمول نعمت او قرار گرفته اند، معرفی فرموده است.  بر طبق روایات متعدد، اهل بیت علیهم السلام و از جمله حضرت مهدی علیه السلام از مصادیق این آیه است و در زمره کسانی قرار دارد که خداوند آنها را ارجمند شمرده و بدان ها نعمت داده است.  این روایات در آثاربرخی از دانشمندان اهل سنت نیز آمده است. (نقل از کفایة الاثر ص ۱۸۲)

بنابراین ، انسان همواره باید بکوشد تا گام در راه امام زمان علیه السلام نهد و در زمره کسانی قرار گیرد که با گام هایی استوار در مسیر او در حرکتند.

۵۹ نکته درباره امام زمان علیه السلام ص ۲۲ - ۲۳

 
ن : قدای مولا
ت : دوشنبه 1389/03/17
 
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.