تبلیغات
امام مهدی علیه السلام - اجازه صاحب جواهر
آپلود , آپلود عكس , آپلود سنتر , آپلود فایل , آپلود دائمی
صلوات جهت سلامتی و فرج حضرت صاحب الزمان:


» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

امام زمان علیه السلام و اجازه صاحب جواهر

مرحوم آیت اللله اقا نورالدین اراکی نقل کرده اند که:

صاحب جواهر به کسی اجازه اجتهاد نمی داد.  یکی از اهل علم وقتی قصد می کند به وطن برگردد، نزد ایشان می آید ودرخواست اجازه اجتهاد می نماید، صاحب جواهر هم قبول نمی کند، هرچند این اهل علم پافشاری می کند به نتیجه ای نمی رسد، و راضی میشود به هر نحو که صلاح خود صاحب جواهر است اجازه ای نوشته شود.

صاحب جواهر اجازه امور حسبیّه را می نویسند و بر او می دهند، اما آقای اهل علم در نامه صاحب جواهر دست میبرد و یک کلمه اجتهاد هم بر آن اضافه می کند.     وقتی به وطن بر می گردد، این نامه را به مردم ارائه می کند، و خود را مجتهد تأیید شده از طرف صاحب جواهر معرفی می نماید.  و مورد احترام بیش از حدّ مردم قرار می گیرد.   او هر مجلسی که می رفت و از هرجائی عبور می کرد و به هر کسی برخورد می نمود به جهت این اجازه نامه مورد احترام قرار می گرفت اما پیر مردی بود پینه دوز که با این شخص طلبه رفتار بدی داشت و نسبت به او بی اعتنائی می کرد.

آقای اهل علم از رفتار پیرمرد تعجب می کند و خود نزد شخص پینه دوز می رود و بعد از سلام می پرسد علت بی اعتنائی شما نسبت بمن چیست؟ و چرا مثل بقیه مردم به من احترام نمی کنی؟

پیرمرد جواب می دهد:  علیکم السلام ایها المدلّس ( یعنی سلام بر شخصی که تدلیس نموده و عوام فریب است)

او تعجب می کند که تدلیس او را چه کسی به این پینه دوز خبر داده است؟

سؤال می کند تو از کجا این راز را دانستی؟ و به این تدلیس پی بردی؟

پیرمرد می گوید:  وجود اقدس امام عصر ارواحنا فداه ، فرمودند: تو در اجازه عبد صالح (صاحب جواهر) تدلیس کرده ای و عذاب تو پنجاه حقب ( حقب را بعضی ۸۰ سال و بعضی برابر با عمر دنیا نوشته اند) خواهد بود.

آن شخص وقتی این مطلب را می شنود از ریاست آن محل دست بر میدارد و رساله عملیه مراجعی را که صلاحیت داشتند معرفی می کند و از این عمل توبه می نماید.

شیفتگان حضرت مهدی علیه السلام، ص ۵۶-۵۷

 
ن : قدای مولا
ت : پنجشنبه 1389/03/13
 
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.