تبلیغات
امام مهدی علیه السلام - والعصر ...
آپلود , آپلود عكس , آپلود سنتر , آپلود فایل , آپلود دائمی
صلوات جهت سلامتی و فرج حضرت صاحب الزمان:


» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

بسم الله الرحمن الرحیم 

بقیّة اللّه ؛ انسان کاملمى گویند: والعصر ان الانسان لفى خسر. عصر، انسان کامل است ، امام زمان علیه السّلام است ؛ یعنى عصاره ى همه ى موجودات . قسم به عصاره ى همه ى موجودات ؛ یعنى قسم به انسان کامل .(5)
عصر، هم محتمل است که در این زمان حضرت مهدى علیه السّلام باشد یا انسان کامل باشد که مصداق بزرگش رسول اکرم صلّى اللّه علیه و آله و ائمه هدى علیهم السّلام و در عصر ما حضرت مهدى علیه السّلام است . قسم به عصاره ى موجودات عصر، فشرده ى موجودات ، آن که فشرده ى همه ى عوالم است . یک نسخه است ، نسخه ى تمام عالم . همه ى عالم در این موجود، در این انسان کامل عصاره شده است و خدا به این عصاره قسم مى خورد.(6)
حضرت مهدى علیه السّلام ، ابعاد مختلفه دارد که آن چه که براى بشر واقع شده است ، بعض ابعاد اوست .(7)
پیغمبر مى خواست همه ى مردم را على بن ابى طالب علیه السّلام کند، ولى نمى شد و اگر بعثت ، هیچ ثمره اى نداشت الاّ وجود على بن ابى طالب علیه السّلام و وجود امام زمان علیه السّلام ، این هم توفیق بسیار بزرگى بود. اگر خداى تبارک و تعالى ، پیغمبر را مبعوث مى کرد براى ساختن یک چنین انسان هاى کامل ، سزاوار بود. لکن آن ها مى خواستند که همه ، آن طورى بشوند، آن توفیق حاصل نشد.(8)
ماه شعبان ، شب نیمه ى شعبان دارد که تالى لیلة القدر است . ماه رمضان ، مبارک است ، براى این که لیلة القدر دارد. و ماه شعبان ، مبارک است براى این که نیمه ى شعبان دارد. ماه رمضان مبارک است ، براى این که نزول وحى در او شده است یا به عبارت دیگر؛ معنویت رسول خدا، صلّى اللّه علیه و آله وحى را نازل کرده است . و ماه شعبان معظم است براى این که ماه ادامه ى همان معنویات ماه رمضان است . این ماه مبارک رمضان ، جلوه ى لیلة القدر است که تمام حقایق و معانى در او جمع است . و ماه شعبان ، ماه امامان است که ادامه ى همان است . در ماه مبارک رمضان ، مقام رسول اکرم صلّى اللّه علیه و آله به ولایت کلى الهى ، بالاصالة تمام برکات را در این جهان بسط داده است و ماه شعبان ، که ماه امامان است ، به برکت ولایت مطلقه ، به تبع رسول اللّه صلّى اللّه علیه و آله همان معانى را ادامه مى دهد......
همان طورى که رسول اکرم صلّى اللّه علیه و آله به حسب واقع ، حاکم بر جمیع موجودات است ، حضرت مهدى علیه السّلام نیز، همان طور حاکم بر جمیع موجودات است . آن ، خاتم رسل است و این ، خاتم ولایت . آن ، خاتم ولایت کلى بالاصالة است و این ، خاتم ولایت کلى به تبعیت است .
(9)
ماه مبارک رمضان که ماهى مبارک است ، ممکن است براى این باشد که ماهى است که ولىّ اعظم ، یعنى رسول خدا صلّى اللّه علیه و آله واصل شده و بعد از وصول ، ملایکه را و قرآن را نازل کرده است . به قدرت او، ملایکه نازل مى شوند. به قدرت ولىّ اعظم است که قرآن نازل مى شود و ملایک نازل مى شوند. ولىّ اعظم ، به حقیقت قرآن مى رسد در ماه مبارک و شب قدر و پس از رسیدن ، متنزّل مى کند به وسیله ى ملایکه - که همه تابع او هستند - قرآن شریف را، تا به حدى که براى مردم بگوید. قرآن در حد ما نیست ، در حد بشر نیست . قرآن ، سرّى است بین حق و ولىّ اللّه اعظم که رسول خداست ، به تبع او نازل مى شود تا مى رسد به این جایى که به صورت حروف و کتاب در مى آید که ما هم از آن استفاده ى ناقص ‍ مى کنیم . و اگر سرّ (لیلة القدر) و سرّ (نزول ملایکه ) در شب هاى قدر - که الآن هم براى ولىّ اللّه اعظم حضرت صاحب علیه السّلام این معنا امتداد دارد - سرّ این ها را ما بدانیم ، همه ى مشکلات ما آسان مى شود.(10)
...ذوات مطهره ى معصومین از رسول خدا صلّى اللّه علیه و آله تا حجت عصر (عجل اللّه فرجه ) که مفاتیح وجود و مخازن کبریا و معادن حکمت و وحى و اصول معارف و عوارف و صاحبان مقام جمع و تفصیل اند.(11)
من خیلى ناراحت مى شوم از این که مثلا امام عصر علیه السّلام را مى گویند: سلطان السلاطین ، خلیفة اللّه است .(12)
مقام مقدس ولىّ اللّه اعظم و بقیة اللّه فى ارضه ارواحنا لِمَقدَمِهِ الفداء که واسطه ى فیض و عنایات حق تعالى است .(13)
از پیغمبر گرفته تا امام عصر علیهم السّلام همه از گناه مى ترسیدند. گناه آن ها غیر اینى است که من و شما داریم . آن ها یک عظمتى را ادراک مى کردند که توجه به کثرت ، از گناهان کبیره است پیش ‍ آن ها. 

منبع:  منتظر
:: مرتبط با: مولا در قرآن , شناخت مولا ,
ن : قدای مولا
ت : جمعه 1389/12/27
 
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.